INSUMED koncept diéty pri liečbe cukrovky II. typu.

Cieľom koncepcie výživy INSUMED je prevencia obezity a komplikácií spojených s nadváhou. Na podporu tejto koncepcie lekári vyvinuli poradenstvo v oblasti výživy. Metóda INSUMED je lekármi v praxi používaná už niekoľko rokov.
 
Najväčšou prekážkou liečby cukrovky II. typu je, že metabolické ochorenia vedúce k vzniku tejto choroby nie sú včas odhalené. Ak by sa obezita a súvisiace metabolické syndrómy liečili dôsledne, mohlo by sa vzniku cukrovky II. typu u mnohých pacientov predísť. 
 
V takom prípade je vhodná liečba založená na koncepte výživy INSUMED ktorý je už roky úspešne používaný pri liečbe nadváhy a cukrovky II. typu.
 
Cukrovka II. typu je primárne ochorenie často spojené s obezitou ktorá pacientov stav zhoršuje.Vzhľadom na rozmanitosť ochorenia s individuálnym priebehom, nie je možné stanoviť všeobecne platný liečebný režim.
 
Počas nutričného poradenstva sa oboznámite s takým spôsobom výživy, ktorý je veľmi chutný, ľahký, výživný, žiadne jedlo nie je zakázané, a čo zabezpečuje dobrú náladu:
 
- nehľaduje sa -
 
Počas diéty budete užívať aj špeciálne dietetické výživové doplnky, INSUMED Trinknahrung, na doplnenie dietetickej liečby obezity. Pacientom s nadváhou lekár nastaví špeciálny jedálny lístok. Strava pripravená doplnením INSUMED Trinknahrung podporí prevenciu chorôb z nedostatku výživných látok a podporí i udržanie svalovej hmoty.
 
INSUMED Trinknahrung nie je výživový doplnok ale taká náhrada stravy, ktorá umožňuje konzumáciu stravy s nízkym obsahom tuku, bohatej na uhľohydráty a vlákninu bez toho, aby nastali straty v konzumácii bielkovín.
 
Bez lekárskeho odporúčania a kontroly však konzumácia tejto špeciálnej výživy nie je dovolená!